Jak zwiększyć komfort wykładziny dywanowej?

 

 

 
 

Każdy inwestor urządzając obiekt hotelowy zastanawia się jakie materiały wybrać, aby były one funkcjonalne,  tanie w eksploatacji, łatwe w konserwacji oraz oryginalne i efektowne.

Wybierając rodzaj podłogi pod uwagę należy brać nie tylko trwałość i względy estetyczne, lecz także właściwości akustyczne oraz termiczne. Cechy te w znacznym stopniu wpływają na poczucie komfortu oraz parametry eksploatacyjne.

Odpowiednio dobrany i dobrze zamontowany podkład znacząco przedłuża żywotność wykładziny i wpływa korzystnie na prestiż pomieszczenia poprawiając jego komfort i akustykę.  Eksperci twierdzą, że podkład wydłuża żywotność podłogi o co najmniej 40 % dzięki wysokiej absorpcji energii wytwarzanej podczas chodzenia po wykładzinie. Wydane na podkład pieniądze szybko się amortyzują również dlatego, że ich zastosowanie obniża koszty późniejszej wymiany. Zmiana wykładziny jest szybka, bezpyłowa i nie wymaga reperacji podłoża. Podkłady łatwo się montuje i można je wielokrotnie wykorzystać przy układaniu nowej wykładziny.

Wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia komfortu przy równoczesnym oszczędzaniu zasobów finansowych klientów, wiele firm ma w swojej ofercie różnego rodzaju podkłady. Do najpopularniejszych należą podkłady filcowe i tekstylne. Obecnie produkowany filc uzyskuje taką samą gwarancję jak warstwa wierzchnia wykładziny (jeśli wykładzina ma 3 lata gwarancji, to taka sama na filcu ma tyle samo). Filc najczęściej dostarczany i montowany jest łącznie z wykładziną, czyli dodatkowy koszt ogranicza się jedynie do ceny zakupu filcu.  Zastosowanie filcu wymaga od użytkownika stosowania suchych metod czyszczenia. Jest to dodatkowa zaleta wykładzin na filcu, ponieważ firmy czyszczące często popełniają błędy przy usługach wykonywanych na mokro, polegające przede wszystkim na przemaczaniu wykładzin i niedokładnym wypłukiwaniu detergentów. Filc wykonany jest z polipropylenu w formie jednolitej maty. Idealnie wycisza i ociepla pomieszczenie. Nie strzępi się, a przy układaniu nie widać połączeń. Nie przepuszcza brudu przez wykładzinę i jest polecany do kładzenia na podłogi z ogrzewaniem podłogowym. Wykładziny  z takim podkładem można bezpośrednio kłaść na twarde podłogi, np. beton, lastriko. Nie wchodzi w reakcje chemiczne z lakierem podłogowym.

 

 

Powrót