Minimalistyczne biuro

 

 

 
 

Minimalistyczny design w biurze | kolekcja X-tra Halbmond

Biuro to już nie tylko miejsce pracy, coraz częściej stanowi ono przestrzeń życiową dla pracowników.  Architekci wykorzystując w swoich projektach zasadę minimalizmu czynią tą przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i ciekawą w swojej formie. Czy robiąc mniej można osiągnąć więcej?

Minimalistyczne wnętrza wywołują wrażenie czystości, czuje się w nich atmosferę spokoju i harmonii. Użycie jasnych ścian, do których na zasadzie uzupełnienia lub kontrastu wykorzystuje się wyraziste, czasem nawet jaskrawe kolory sprawia, że wnętrza wydają się być bardziej przestronne. Aby zachować harmonię przedmioty w takich pomieszczeniach są zredukowane do minimum, dlatego tak istotne jest tutaj perfekcyjne wykończenie wnętrza. Mówiąc o jakości należy wspomnieć o kolekcji wykładzin Xtra firmy Halbmond, która idealnie wpasuje się w taką przestrzeń. Łączy ona w sobie wiele zasad minimalistycznego designu:

  • Bardzo prosta, ale perfekcyjnie wykonane w 8 różnych jakościach do wyboru.  
  • Forma wzoru bazująca na podstawowych i prostych kształtach geometrycznych, jak koło, kwadrat czy prostokąt.
  • Czyste barwy – do wyboru 24 ciekawe kolory.

Istnieją opinie, że minimalistyczne wnętrza bywają surowe i bez charakteru, jednak przy umiejętnym doborze wykładziny można uniknąć takiego efektu.

 

 

Powrót